قوانین و مقررات ما

attention  بند ۱ : محل فعالیت درگاه پرداخت در ایران می باشد و تابع قوانین پولی و بانکی جمهوری اسلامی ایران است.

attention بند ۲ : پی ریز حق خود می داند جهت کنترل صحت هرگونه تراکنش مشکوک، از پذیرنده یا مشتری وی (پرداخت کننده وجه) مدارک شناسایی و هویتی لازم مانند کارت ملی، شناسنامه، تصویرعابربانک و … را مطالبه نماید. در صورت عدم همکاری مبلغ واریزی را تا زمان تعیین تکلیف بلوکه نموده یا به حساب پرداخت کننده وجه برگشت بزند.

attention بند ۳ : پی ریز می تواند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از قوانین جمهوری اسلامی ایران و پی ریز، حساب کاربری متخلف را مسدود نماید. بدیهیست در صورت درخواست مراجع قضایی، اطلاعات هویتی و حساب فرد خاطی در اختیار آن مرجع قرار خواهد گرفت.

attention بند ۴ : موارد مشروحه زیر مورد تایید سرویس پرداخت پی ریز نمی باشد :

– وب سایت های خرید و فروش ارز فیزیکی و الکترونیک مانند پی پال، بیت کویین، بیت کش و

– وب سایت های بدون مجوز ار وزارت بهداشت و اداره اماکن جهت فروش کتاب های فیزیکی و الکترونیکی زناشویی

– وب سایت های همسریابی، صیغه و ازدواج موقت

– وب سایت هایی با موضوع فعالیت هک و فروش ابزارهای مرتبط با هکینگ

– هرگونه فعالیت مرتبط با فروش اطلاعات خصوصی افراد

– وب سایت های بخت آزمایی ، وب سایت های شرط بندی و مصادیق قمار مانند وب سایت های پیش بینی نتیجه فوتبال

– کالاهایی که به هر نحوی حقوق ناشر را رعایت نمیکنند ( مخالف قوانین کپی رایت و قوانین مشابه در ایران )

– وب سایت های فروش سیگار، قلیان، مواد مخدر و روانگردان و سایر مواد دخانی

– وب سایت های فروش مشروبات الکلی و نوشیدنی‌های غیرمجاز

– وب سایت های فروش سلاح‌های گرم و سرد بدون مجوز

– کالاهایی که مبادله آنها دارای مقررات و نظامات خاص است

– کالاهایی که برای مصرف‌کننده خطر جدی و جانی به دنبال دارد

– کالاهایی که مبادله آنها طبق قانون جمهوری اسلامی ایران ممنوع است

– کالاهایی که مبادله آنها مغایر با آداب اسلامی است

– کالاهایی که انجام فعالیت‌های غیرقانونی را به نحوی تشویق یا تسهیل می‌کنند

– کالاهای قاچاق

– وب سایت های فاقد محصول و محتوا و وب سایت هایی که کالا یا خدماتی در انها به فروش نمی رسد

– کالاهای به‌دست‌آمده از ارتکاب جرم یا نقض مقررات کشوری و لشکری

– سایت های فروش VPN و CCCAM و اکانت Sharing ماهواره

– سایت های دانلود فیلم، موزیک، سریال بدون مجوز و فروش اشتراک دانلود مربوط به این سایت ها

– عرضه تجهیزات نظامی، تجهیزات و نرم افزارهای هک و جاسوسی، لوازم جنسی و داروهای غیرمجاز

attention بند ۵ : سایت های پذیرفته شده توسط پی ریز ممکن است دارای سیاست امنیت اطلاعات و قوانین و مقررات خاص خود باشند. لذا قبل از هرگونه خرید از وب سایت های طرف قراردادپی ریز قوانین و مقررات آنها را مطالعه نموده و بر اساس قوانین وب سایت مذکور نسبت به خرید اقدام کنند. در صورت بروز مشکلی که مرتبط با قوانین داخلی آن وب سایت باشد،پی ریز حق دخالت نداشته و می بایست از طریق مراجع قانونی طرح شکایت شود.

attention بند ۶ : هرگونه سو استفاده از سرویس های پرداخت و امکانات ارائه شده ممنوع بوده و در صورت مشاهده با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

attention بند ۷ : از زمان درخواست خروج وجه تا زمان واریز به حساب بانکی ممکن است زمانی بین ۳ ساعت تا دو روز کاری سپری شود. این زمان به سبب اطمینان از صحت تراکنش های ورودی و به حساب مورد نظر می باشد.

attention بند ۸ : هیچ شخص حقیقی یا حقوقی اجازه واگذاری مشخصات کاربری خود را به غیرندارد. بدیهیست در صورت تخلف، مسئولیت و عواقب واگذاری مشخصات حساب بر عهده شخص واگذار کننده و صاحب حساب می باشد.

attention بند ۹ : مرچنت های پی ریز موظفند نسبت به ارسال کالا و یا ارائه خدمات فروخته شده از طریق اینترنت رسید اخذ نمایند و آرشیو جداگانه ای جهت نگهداری تاییدیه مشتری، در خصوص کالا یا خدمات تحویل داده شده داشته باشد. بدیهیست که مسئولیت کیفیت یا کمیت کالای ارائه شده و نیز ارسال آن بر عهده فروشنده می باشد و در صورت اعلام مشتری مبنی بر عدم دریافت کالا، فروشنده موظف به ارائه رسید دریافت کالا از طرف خریدار می باشد.

attention بند ۱۰ : فروشنده کالا ( پذیرنده پی ریز ) موظف است شماره رسید دیجیتالی ارائه شده از پی ریز را به نحوی واضح و آشکار روی سایت خود به خریدار نمایش دهد.

attention بند ۱۱ : الزامیست که برای دریافت وجه ( واریز پول به حساب بانکی مرچنت )، حساب بانکی معرفی شده با مشخصات تایید شده مرچنت همخوانی داشته باشد. در این صورت پی ریزحق خود می داند تا زمان معرفی حساب بانکی صحیح، از واریز وجه مربوطه به حساب مقصد خودداری نماید.

attention بند ۱۲ :  پی ریز هیچگاه از کاربران خود، اطلاعات پسورد حساب را از طریق ایمیل و تلفن درخواست نخواهد کرد. سایر درخواست های مورد نیاز از طریق وب سایت انجام می شود.

attention بند ۱۳ : در هنگام بروز اختلاف بین خریدار و پذیرنده به هر دلیل ( مانند عدم تحویل کالا یا پشتیبانی مناسب و … ) ابتدا با استفاده از اطلاعات تماس و راه های ارتباطی موجود با پذیرنده تماس گرفته می شود تا مشکل مربوطه بررسی و حل و فصل گردد. به هردلیل پذیرنده تا ۲۴ ساعت بعد از طرح مشکل و شکایت توسط خریدار ( پرداخت کننده وجه ) پاسخگو نباشد، بدون در نظر گرفتن ارائه کالا یا خدمات توسط پذیرنده و در جهت پیشگیری از بروز مشکلات قانونی، وجه پرداختی توسط خریدار از موجودی کیف پول پذیرنده کسر شده و به حساب خریدار برگشت داده می شود.